Najčastejšie otázky

1) V akej výške býva štandardne umiestnený prítok?

Prítok býva umiestnený v nádrži čo najvyššie. Horná hrana prítoku býva cca 3 cm pod vekom. Ak zákazníkovi táto varianta nevyhovuje, bez problémov sa prispôsobíme. Znamená to teda, že štandardne je horná strana prítoku od veľkosti nádrže 1m3 do 8m3 vo výške 147cm od dna nádrže a od 9m3 do 15m3 je horná hrana prítoku 197cm od dna nádrže.

2) V akej výške býva štandardne umiestnený odtok?

Odtok je umiestnený nižšie, než prítok. Spodná hrana prítoku a spodná hrana odtoku sú vzdialené 5 cm. Pokiaľ si zákazník praje individuálnu úpravu, prevedieme ju podľa jeho priania.

3) Je naozaj doprava po celej SR zadarmo?

Áno, nádrže rozvážame po celej SR zdarma.

4) Musí sa samonosná nádrž pokladať na betónovú dosku?

Samonosná nádrž sa musí položiť na rovný spevnený podklad bez kameňov a ostrých hrán. Ak sa nejedná o veľkú nádrž a podmienky uloženia to dovoľujú, je možné jímku alebo nádrž položiť na rovný zhutnený podklad - strojne udupanú zeminu, bez nerovností a kamenia.

5) Môže sa samonosná nádrž zasypávať pieskom alebo zeminou?

Nádrž je vhodné obsypávať zeminou, ktorá neobsahuje ostré kamene a predmety a nie je ílovitá.

6) Ak mám ílovité podložie, aká nádrž je pre mňa vhodná?

Pokiaľ máte ílovité podložie, je nutné zaistiť okolo nádrže drenáž, ktorá odvedie spodnú tlakovú vodu a obsypať nádrž zeminou, ktorá prepúšťa vodu. Je tiež potrebné vybrať typ nádrže, ktorá je vhodná na uloženie do týchto miest.

7) Ak sa mi na pozemku vyskytuje spodná voda, je aj ekonomicky prijateľnejšie variant než ak žumpa dvojplášťová, ktorá je do týchto miest vhodná?

Ak nemáte silnú spodnú vodu, môžete použiť jímku k obetónovaní s úpravou proti spodnej vode. Na dne nádrže sa navyše urobia rebrá, ktoré sa kotvia do čerstvej betónovej základovej dosky.

8) Vyrábate Aj nádrže priamo na mieru alebo je nutné dodržať Vaša rozmery?

Rozmery nami typizovaných nádrží nemusíte dodržať. Vyrobíme Vám nádrž presne na mieru, podľa Vašich požiadaviek.

9) Ak potrebujem viac prítokových či odtokových potrubí, je možné si ich u Vás doobjednať, za akú cenu?

Všetky ďalšie prítoky, odtoky a prestupy do nádrže alebo septiku sú ZDARMA. Príplatky sú len za tlakové potrubie a alebo priemery na 200mm.

10) Ponúkate aj iné priemery potrubia ako je štandardná 110,125, 150 priemer? Napríklad priechodky na vodovodnú hadicu ai.

Ponúkame všetky možné priemery a priechodky, ktoré sú dostupné na trhu a možno ich pevne zvariť, či tlakovo spojiť s našimi nádržami.

11) Ak si vyberiem jímku k obetónovaní, je potrebné ju obetónovať celú?

ÁNO, jímka k obetónovaní treba obetónovať kompletne, vrátane veka nádrže a previazať železnými roxory alebo oceľovými lanami.

12) Aká je dodacia lehota?

Dodacia lehota našich nádrží a ďalších produktov je v závislosti na plánovaní plných rozvozov po celej Českej a slovenskom republike 2dni až týždeň.

13) Ako je možné vykonať objednávku?

Pokiaľ chcete objednať náš tovar, máte niekoľko jednoduchých spôsobov:

1. cez eshop
2. telefonicky na čísle +421 904 543 366
3. e-mailom - je nutné vyplniť adresu a kontakt, uviesť veľkosť a typ nádrže, prípadne nákres, ak ide o atypickú nádrž

Kontaktujte nás  Prejsť do katalógu